Dech, Nádech, Výdech

Moje první písmo, písmo, které Dýchá – Nádech a Výdech – písmo, které je živé, ale i přesto má řád potřebný k přežití … Ano, to je koncepce mého prvního písma. Už mám skici, které vám brzo nafotím a budu aktualizovat postup až do finálního produktu mého fontu Dech – Nádech – Výdech. Doufám, že budete psát jedním Dechem a nebo na jeden Nádech, Výdech. Inspirace vzešla z mého běhání …

 

11.7.2014

jako vždy studuji vše kolem dechu a zjišťuji jak moc je to zajímavé a samotné získávání informací, mě opět posouvá dále jak písmo vytvářet… např. co mě přišlo zajímavé: název Dýchací pigmenty – u lidí (obratlovců) je to Hemoglobin, také mě napadlo, že jednotlivé písmena jsou svaly, jelikož dýchací pohyb obecně zabezpečuje dýchací svalstvo. A taky fakt, že do činnosti srdce třeba vědomě nemůžem zasáhnout, ale do dýchání můžeme zasahovat i vědomě.

dýchání info

Pro další zkoumání jsem si i koupila nafukovací balónky ( krásné metalické) …

 

13.7.2014

na noc téměř v lese a nyní už opět v Brně a zítra zas v Praze … s Mikuláškem cestujeme, zde jsou slíbené fotky skic. Musím, ale napsat, že je to opravdu moje první písmo, takže hledám a tvořím – ale vím jaký má být výsledek a až budu si jista tvarem, nebo základní konstrukční logikou písma Dechu tak teprve pujdu na Glyps (doporučeno od Martina Peciny).

dokumentace_01

dokumentace_02

dokumentace_04

dokumentace_05

dokumentace_08

dokumentace_09

 

ano, a u takové šílené mámy, co po nocích tvoří písmo,  (prozatím skicuje), krásně spinká můj Miki už 2 roky za pár dnů …

To je ještě dobré upřesnit, jelikož přes den když mám na pár hodin hlídání tak pracuji, ale v noci vzniká písmo Dech … jsem sama zvědavá jak na konec bude vypadat, ale těším se na to.

 

15.7.2014

a teď mě napadlo, musím to zapsat abych nezapoměla, že když si nechám změřit Dech tak jeho grafickou stopu budu moc přenest do objemu, nebo přímo vytvořit objem dechu pro každé písmeno abecedy Dechu.

 

18.7.2014

Tak k změření objemu písmen se použije Spirometr –  takže dle informace od kvalitního zdroje bude nejlepší kontaktovat nějakého doktora na plicním a vyzkoušet jejich ochotu se podílet na takovém pokusu. Ale zatím budu skicovat a až přespříští týden se k spirometru dostanu. (děkuji Vláďovi za vyčerpavající informaci) .

28.7.2014

opět posun dále, na základě krátké obědové debaty s Bohdanem jsem uznala, že řešit nádech a výdech – tedy dostatečnou potřebu nádechu na určitá písmena, bude dobré s logopedem – což je další posun k přemýšlení nad písmem a jeho objemu, spotřebě energie nad určitým písmenkem. Tak vyzkouším logopeda Petra Staníčka ( což je můj bratraned přes nějákéto koleno, jak se říka). Budu moc ráda když bude mít prostor a chuť skonzultovat semnou mé vznikající písmo.

ano, až stáhnu opet fotky se skicama tak je sem vložím.

3.8.2014

skici

dokumentace_011

dokumentace_012

dokumentace_013

dokumentace_014

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *